Elektroniczna Skrzynka Podawcza
0

0

E-LEADER szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu dla mieszkańców gmin: Moszczenica, Ujazd, Będków, Czarnocin0

0 OFERTY PRACY
0 AKTUALNOŚCI
 ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

Informacja dla osób niesłyszących
0

NABÓR NA STANOWISKO PODINSPEKTORA DS. POZYSKIWANIA FUNDUSZY I WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W URZĘDZIE GMINY W UJEŹDZIE

  Urząd Gminy Ujazd

  PODINSPEKTORA DS. POZYSKIWANIA FUNDUSZY I WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Wymiar czasu:
  8 godzin

  Sekretariat (pok. 1) - Urząd Gminy w Ujeździe, plac Kościuszki 6, 97-225 Ujazd

Wymagania:

Osoba musi spełniać wymagania wynikające z art. 6 ustawy z dnia  21 listopada 2008 roku                  o pracownikach samorządowych  (Dz. U. Nr 223. poz. 1458 ze zmianami) oraz Zarządzenia Nr 170/29/2009 Wójta Gminy Ujazd z dnia 22 kwietnia 2009 r. w sprawie ustalenia Regulaminu Wynagradzania Pracowników w Urzędzie Gminy w Ujeździe, tzn.:

1) posiadać obywatelstwo polskie (nie przewiduje się możliwości zatrudnienia cudzoziemców),

2) posiadać pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystać z pełni praw publicznych,

3) nie być skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,

4)  posiadać :

- wykształcenie wyższe o kierunku: prawo, administracja, ekonomia lub studia podyplomowe w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych, albo

- wykształcenie średnie o profilu ogólnym lub ekonomicznym oraz 3 -letni staż pracy;

5) cieszyć się nieposzlakowaną opinią

Zakres obowiązków:

1.1.   w zakresie pozyskiwania  zewnętrznych  funduszy pomocowych i grantów ;

1)   rozpoznawanie możliwości  pozyskania przez Gminę funduszy pomocowych z Unii Europejskiej              i innych źródeł zewnętrznych  (z budżetu państwa, samorządu  województwa, powiatu, fundacji itp.) celem dofinansowania prowadzonych przez Gminę przedsięwzięć;

2)   prowadzenie stałego monitoringu funduszy Unii Europejskiej w zakresie możliwości infrastrukturalnych gminy, na rzecz organizacji pozarządowych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz rolnictwa;

3)   bieżące monitorowanie zmian aktów prawnych i procedur związanych z aplikowaniem                     o dofinansowanie realizacji projektów z funduszy Unii Europejskiej;

4)   nawiązywanie kontaktów i współpraca z instytucjami i firmami wspierającymi działania na rzecz Unii Europejskiej  dysponującymi środkami finansowymi;

5)   monitorowanie  terminów naboru wniosków o dotacje funduszy pomocowych z Unii Europejskiej ;

6)   sporządzanie, weryfikowanie i składanie wniosków,  aplikacji o przyznanie środków na realizację projektów współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej i innych źródeł zewnętrznych,              w których beneficjentem jest Gmina;

7)   pomoc (doradztwo)  w sporządzaniu wniosków  aplikacyjnych  o dofinansowanie projektów, dla których beneficjentami są podmioty prowadzące działalność gospodarczą na terenie gminy;

8)   przygotowywanie materiałów informacyjnych do Biuletynu Informacji Publicznej w zakresie możliwości pozyskania środków finansowych z funduszy pomocowych przez przedsiębiorców;

9)   koordynacja działań w zakresie przygotowania wniosków aplikacyjnych,  realizacji projektów dofinansowywanych ze źródeł zewnętrznych, a w szczególności: terminowego obiegu dokumentów w zakresie płatności, sprawozdawczości;

10)  opracowywanie i przygotowywanie wniosków o płatność częściową i końcową celem przedłożenia ich w  instytucjach  płatniczych;

11)  współpraca z firmami zewnętrznymi w zakresie opracowywania wniosków i innych dokumentów obligatoryjnych w procesie aplikowania o środki zewnętrzne;

12)  archiwizowanie wytworzonych dokumentów zgodnie z obowiązującą w Urzędzie Gminy Instrukcją Kancelaryjną;

13) przygotowywanie materiałów promocyjnych  w zakresie zrealizowanych  projektów  unijnych;

1.2. W zakresie wspierania przedsiębiorczości i inwestycji

1)   wdrażanie planów strategicznych gminy (np. WPI);

2)   podejmowanie działań i kreowanie inicjatyw lokalnych na rzecz programów zmierzających do aktywizacji gospodarczej i przeciwdziałaniu bezrobociu;

3)   współpraca z podmiotami gospodarczymi, w tym koordynowanie spraw związanych pozyskiwaniem funduszach unijnych i krajowych ;

4)   współudział w inicjowaniu działań promujących gminę, w tym organizowanie współpracy władz gminy z innymi samorządami, instytucjami ,organizacjami i podmiotami gospodarczymi;

5)   koordynacja działań związanych ze sporządzaniem wniosków o udział gminy w przeglądach, konkursach,  współzawodnictwach itp.;

6)   tworzenie banku informacji o stanie gospodarczym gminy, podmiotach gospodarczych oraz projektowanych w Gminie  zamierzeniach gospodarczych;

7)   nawiązywanie kontaktów z inwestorami w zakresie możliwości inwestowania na terenie gminy;

8)   tworzenie banku informacji na temat terenów inwestycyjnych w Gminie ;

9)   przygotowywanie projektów  lokalnego  planu  rozwoju gminy oraz jego zmian;

10)  prowadzenie szkoleń, prelekcji informacyjnych związanych z możliwościami pozyskania środków finansowych przez przedsiębiorców oraz  przez organizacje pozarządowe ;

11)  współpraca z Radami Sołeckimi, organizacjami pozarządowymi oraz lokalnymi grupami działania   w zakresie pozyskiwania środków unijnych;

12)  prowadzenie i organizowanie działalności informacyjnej w zakresie integracji europejskiej;

 koordynowanie działań  w zakresie wdrażania projektów  realizowanych przez Gminę w ramach umów partnerskich.

Wymagane dokumenty:

1.1.Predyspozycje osobowościowe

1) komunikatywność, umiejętność pracy w zespole,

2) dyspozycyjność, kreatywność, odpowiedzialność, samodzielność.

1.2. Umiejętności zawodowe:

1) znajomość przepisów:

a)     ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. prawo zamówień publicznych,

b)    ustawy  z dnia 14 czerwca 1960 r. kodeks postępowania administracyjnego,

c)     przepisów instrukcji kancelaryjnej,

d)    ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym,

e)     ustawy z dnia 21 listopada 2008 r.  o pracownikach samorządowych,

2) wiedza w zakresie pozyskiwania, rozliczania funduszy pomocowych, w tym funduszy z Unii Europejskiej,

3) umiejętność obsługi komputera w zakresie obsługi poczty elektronicznej, edytora tekstów WORD, posługiwania się Internetem

Dodatkowe informacje:

1.     Warunki pracy

1) Wymiar czasu pracy – 8 godzin;

2) Praca jednozmianowa;

3) Narzędzia pracy – komputer i sprzęt biurowy;

4) Bezpieczne warunki pracy na stanowisku, stanowisko pracy znajduje się na piętrze budynku, budynek nie jest przystosowany dla osób z dysfunkcją narządów ruchu.

2.     W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych był wyższy niż 6%.

  1. Wymagane dokumenty:

1)   List motywacyjny;

2)   Kwestionariusz osobowy lub curriculum vitae;

3)   Kserokopia dokumentów potwierdzających wykształcenie;

4)   Kserokopia dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe i staż pracy;

5)   Kserokopia dokumentów potwierdzających posiadanie innych umiejętności (zaświadczeń                o ukończonych kursach, szkoleniach);

6)   Oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych;

7)   Oświadczenie kandydata o niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie lub umyślne przestępstwo skarbowe;

8)   Osoby niepełnosprawne – kopię dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność.

Kserokopie dokumentów winny być poświadczone za zgodność z oryginałem (poświadczenia może dokonać osoba składająca dokumenty)

  Adamiec Dariusz [Inspektor] dnia 11 2013

  dnia 11 2013 godz. 09:24

Urząd Gminy w Ujeździe, Plac Kościuszki 6 97-225 Ujazd
tel. 44 719-21-23, 719-21-29, 719-23-61, 719-23-01
fax. 44 719-21-29 wew. 47
ugujazd@ujazd.com.pl